SerialCon: Serialowa majówka podczas 12. Mastercard OFF CAMERA

SerialCon to najstarsza i jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów seriali, już po raz szósty odbywająca się w Krakowie w dniach 29.04–03.05 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Artetece WBP.

Jak co roku perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czekają interesujące prelekcje, dyskusje panelowe i warsztaty przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów, a także osoby z branży telewizyjnej. O pracy nad serialami opowiedzą zarówno twórcy stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza niej: scenarzyści, reżyserzy i producenci. A już po zmroku i po zakończeniu części dziennej w festiwalowych kinach będzie można obejrzeć zarówno kultowe, jak i premierowe seriale, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji. W tym roku dyskutować będziemy między innymi o tworzeniu wiarygodnej fikcji, różnorodności na ekranie, kobietach w kryminale, Obcym jako metaforze społecznej i schematach w przedstawianiu postaci terrorysty. Z fanami spotka się showrunner Mostu nad Sundem, Christian Wikander, znany z Gry o tron Joseph Mawle, aktorka Susan Wokoma, scenarzysta Tom de Ville czy producent i konsultant scenariuszowy Andrew Ellard. Nie zabraknie też gwiazd internetu, jak Mysza Movie, Podsluchane.pl, Watching Closely, Piekielna Strona Popkultury, Bałagan Kontrolowany czy Catus Geekus, portali NaEkranie, Serialowa.pl i Gallifrey.pl oraz fundacji Urwany Film.

Na dużym ekranie obejrzymy seriale Chyłka – Zaginięcie, Odwróceni. Ojcowie i córki i Ślepnąc od świateł, zaprosimy też naszą publiczność na dwa pokazy premierowe: pierwszy odcinek drugiego sezonu Pod powierzchnią TVN i pilot serialu z wątkami nadnaturalnymi – Wizjonerka. Widzowie będą mogli także zobaczyć głośny film telewizyjny Bauhaus oraz wszystkie cztery części najnowszej animacji na podstawie jednego z zaginionych odcinków Doctor Who - The Macra Terror.

Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników. Wystarczy pobrać darmową wejściówkę, a na warsztaty zapisać się z wyprzedzeniem.

Ramowy program wydarzenia

Szczegółowe opisy punktów programu znajdziecie tutaj

UWAGA! Zamknęliśmy już wcześniejszą rezerwację miejsc online – dalsze zapisy na wydarzenie toczyć się będą na miejscu. Po odbiór akredytacji na SerialCon zapraszamy zarówno osoby, które się wcześniej zarejestrowały, jak i wszystkie pozostałe. W dniach 29.04 (od godziny 11.00) i 30.04 na nasz desk przy wejściu do MOS. W dniach 1.05-3.05 na nasz desk przy wejściu do Arteteki. Otrzymacie wtedy SerialConową plakietkę i folderek z programem. Dodatkowo, w kasach MOS i w Centrum Festiwalowym od rozpoczęcia SerialConu pobierać będziecie mogli darmowe bilety na pokazy serialowe odbywające się w sali kinowej MOS. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do śledzenia naszych profilów w mediach społecznościowych:

na Facebooku - SerialCon
na Twitterze - serialcon_krk
oraz na Instagramie - serialcon

 

logotyp