MIASTECZKO FILMOWE

Żeby w pełni skorzystać z tegorocznej oferty Miasteczka Filmowego na Placu Szczepańskim, trzeba by właściwie w nim zamieszkać, co wydaje się tym bardziej kuszące, że w off-camerowych namiotach nie zabraknie ani kawy, ani kinowych burgerów, których zgodnie obawiają się krakowscy restauratorzy. Do miasteczkowych atrakcji trzeba zatem podejść strategicznie, by z jednej strony niczego nie ominąć, z drugiej – nie prze-bodźcować się już pierwszego dnia. Podpowiadamy, jak wyjść z tej niełatwej próby zwycięsko.

Jako że Miasteczko Filmowe dogadza swoim gościom niemalże od wschodu do zachodu słońca, najlepiej będzie zaglądać tu każdego dnia o innej porze, przy czym gospodarze nie mają nic przeciwko rozbijaniu całodziennych obozów, tym bardziej, że obok atrakcji cyklicznych zaplanowano także wydarzenia jednorazowe. Do tych ostatnich należą, między innymi, spotkanie z Maciejem Kotem, który na Plac Szczepański nie tyle przyjdzie, ile wskoczy, na dodatek lądując telemarkiem, dwudniowe warsztaty z charakteryzacji filmowej oraz zloty blogerów i youtuberów. Warto jednak zainteresować się jednak tym, co powtarza się codziennie. Przykładowy plan prezentuje się następująco:

#RANO

By każdy dzień był dobry, zapraszamy na małe co-nie-do Strefy Chill. Rodzice mogą wcześniej zaprowadzić swoje pociechy do Labiryntu Rąk lub zapisać je na warsztaty z animacji. To też najlepszy czas na to, by zwiedzić miasteczkowe zakamarki, zapoznać się z ofertą sklepu 4F oraz zdobyć nowe lektury w ramach akcji „Drugie życie książki”.

#POPOŁUDNIE

To w Miasteczku czas najbardziej intensywny. Z jednej strony każdego dnia, o 12:00 i 16:00 Olivier Janiak rozmawia z gwiazdami, z drugiej – poziom ekscytacji i adrenaliny podnoszą CATCH BOX, czyli quiz dla gości strefy NETIA, oraz inne, niemniej emocjonujące, konkursy z nagrodami. Warto zatem stopniować sobie wrażenia i chociażby z quizem poczekać na wieczorną, spokojniejszą porę.

#WIECZÓR

Pod koniec dnia dobrze byłoby powrócić do Strefy Chill, by wymienić się wrażeniami z innymi bywalcami Miasteczka. Ponadto, w Namiocie Przedsiębiorców codziennie odbywają się prezentacje małopolskich firm związanych z filmem i telewizją. Wieczór wydaje się najlepszym momentem, by zajrzeć za biznesowe kulisy małych i dużych ekranów, a tym samym osiągnąć kolejny stopień kinowego wtajemniczenia.

PEŁNY HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

28 kwietnia:
12:00 - Magdalena Lamparska
16:00 - Reni Jusis

29 kwietnia:
12:00 - Justyna Wasilewska
16:00 - Piotr Polak

30 kwietnia:
12:00 - Bodo Kox
16:00 - Dorota Segda

1 maja:
12:00 - Jakub Gierszał / Agnieszka Suchora
16:00 - Jerzy Schejbal / Cezary Łukaszewicz

2 maja:
12:00 - Bartłomiej Topa / Barbara Wypych
16:00 - Magda Boczarska / Anna Cieślak

3 maja:
12:00 - Adam Woronowicz
16:00 - Paweł Maślona

4 maja:
12:00 - Agnieszka Podsiadlik / Magda Popławska
16:00 - Mateusz Kościukiewicz / Jan P. Matuszyński

5 maja:
12:00 - Paweł Domagała / Piotr Żurawski