Nabór uczestników spotkania 1on1 w ramach cyklu Pro Industry

Spotkania w formule 1on1 (One on One) to specjalistyczne indywidualne konsultacje biznesowe dla przedsiębiorców z branży audiowizualnej z ekspertami o międzynarodowym doświadczeniu, które odbędą się w poniedziałek 29 kwietnia.

Tegoroczne konsultacje poprowadzi Alicja Grawon-Jaksik – dyrektor finansowa, zarządzająca, ekspertka rynku audiowizualnego, specjalizująca się w kwestiach biznesowych i prawnych związanych z działalnością przedsiębiorców w sektorach filmowym i kreatywnych. Alicja podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem doradzając uczestnikom spotkań w ich projektach.

W spotkaniach mogą wziąć udział przedstawiciele firm zarejestrowanych w województwie małopolskim. Ilość miejsc ograniczona.

Uczestnicy spotkania otrzymają akredytację branżową na Festiwal.

Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres filminmalopolska@offcamera.pl

Alicja Grawon-Jaksik

Dyrektor finansowa, zarządzająca, ekspertka rynku audiowizualnego. Specjalizuje się w kwestiach biznesowych i prawnych związanych z działalnością przedsiębiorców w sektorach filmowym i kreatywnych. Mentorka programu Media Biz Hub („Media Biznes Startup”) przy PWSFTiTv w Łodzi. Pomysłodawczyni i założycielka pierwszego w Polsce Akceleratora przedsiębiorczości dla firm z rynku audiowizualnego działającego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych.

Współautorka raportów i publikacji branżowych, m.in. „Z kulturą do banku” (wyd. Fundacja Węzeł, 2018) analizującego rynek finansowania produkcji filmowej w Polsce, w kontekście potencjału inwestorskiego branży i możliwości współpracy z prywatnym sektorem oraz publikacji branżowych, w tym m.in. „O czym warto pamiętać podpisując umowy w branży filmowej?”, „O czym warto pamiętać w umowie z dystrybutorem?”, ”4x15 – Clearing Rights”, (wyd. KIPA, 2015,2017, 2018).

W latach 2013-2018 Dyrektorka Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, 2016-2018 Członkini Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji, 2011-2015 Sekretarz Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego w Warszawie, 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie Programu MEDIA Unii Europejskiej w Brukseli. Ukończyła kurs dla Członków Rad Nadzorczych i Zarządów Certyfikowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa, zakończony złożeniem egzaminu państwowego w 2015 roku.

Drogę zawodową rozpoczynała jako kierownik produkcji, pracując przy produkcji serialowej. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Organizacja Produkcji Filmowo-Telewizyjnej, ukończyła studia doktoranckie Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Gościnny wykładowca kilku uczelni filmowych, m.in. Wajda School czy Szkoły Filmowej w Łodzi oraz były ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Regionalnego Funduszu Filmowego.
 

 

goto

logotyp