„Czym dla ciebie jest przyjaźń?” – to hasło konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz czwarty przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację OFF CAMERA. W tym roku ambasadorami akcji zostali Antoni Królikowski i Maurycy Popiel. Konkurs potrwa do 24 kwietnia.

Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15–22 lat, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o przyjaźni. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć materiał w dowolnej technice audiowizualnej. Może to być film fabularny, dokumentalny, aktorski lub animowany. Oceniana będzie wartość artystyczna dzieła trwającego 63 sekundy. Ważne jest oryginalne ujęcie tematu.

Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie opowiedzieli o sobie i swoim świecie poprzez przyjaciół, którzy są ważną częścią ich życia. W tym roku zapytaliśmy ich o przyjaźń, czyli o jedną z najważniejszych relacji międzyludzkich. Mamy nadzieję, że nadesłane prace będą okazją do głębszej refleksji nad tym, jakie wartości warto pielęgnować i co otrzymujemy istotnego, gdy dbamy o więź z drugim człowiekiem. Co roku młodzi twórcy zaskakują nas zarówno swoją dojrzałością, jak i świeżym spojrzeniem na różne kwestie. Wierzymy, że tak będzie również podczas tegorocznej edycji, i z radością oczekujemy na konkursowe zgłoszenia – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu są aktorzy Antoni Królikowski i Maurycy Popiel, którzy zagrali m.in. w filmie „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W spocie promującym konkurs #63PL zachęcają młodych ludzi do tworzenia i przesyłania materiałów o swoich przyjaciołach.

Zasady konkursu: od 2 do 24 kwietnia (włącznie) należy wysłać autorski 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Film może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by odpowiadał na pytanie konkursowe. Link do nagranego materiału należy wysłać za pomocą platformy We Transfer na adres: konkurs@vod.pl

REGULAMIN KONKURSU

Zwycięzców poznamy na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Laureatów wybierze jury w składzie: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (dyrektor artystyczna festiwalu Mastercard OFF CAMERA), Bartosz Węglarczyk (redaktor naczelny Onet.pl) oraz Maciej Zakościelny (aktor).

Nagrodą będzie pokaz specjalny zwycięskich filmów na festiwalu Mastercard OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się w Krakowie i potrwa od 26 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Dodatkowo w serwisie vod.pl jest udostępniona sekcja #63PL-konkurs, gdzie będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały.

Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:

  •     I miejsce – 5000 zł
  •     II miejsce – 3000 zł
  •     III miejsce – 1500 zł
  •     nagroda specjalna – 3000 zł, przyznawana przez Onet, współorganizatora konkursu.
grafka