Image
Łukasz Bąk

Po spektakularnym, międzynarodowym sukcesie „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, para aktorów odtwarzająca główne role z impetem wkroczyła na czerwone dywany światowego kina. Joanna Kulig obecnie spędza sporo czasu na planie nowego serialu Netflixa w reżyserii Damiena Chazelle’a, a Tomasz Kot otarł się już o Jamesa Bonda, przyjął rolę Tesli, a teraz – tajemniczego architekta w thrillerze „The Perfect Enemy”!

Odtwórca roli Zbigniewa Religi w „Bogach” (2014) czy Ryśka Riedla w „Skazanym na bluesa” (2005) będzie jedynym Polakiem w obsadzie. O swoim angażu Tomasz Kot poinformował fanów za pośrednictwem własnego konta na Instagramie, publikując skrin z artykułu, jaki pojawił się na łamach magazynu Variety .U jego boku zagra między innymi Athena Strates – aktorka pochodząca z RPA. Będziemy mogli ją zobaczyć w „Kłamstwie doskonałym”, z Helen Mirrren i Ianem McKellenem - już pod koniec stycznia na ekranach polskich kin.

„The Perfect Enemy” będzie ekranizacją bestsellerowej książki Amelie Nothomb, w Polsce wydanej jako „Kosmetyka wroga”. Trzymający w napięciu thriller opowie historię architekta Jeremy’ego Angusta (w tej roli właśnie Tomasz Kot). Na lotnisku poznaje on pewną kobietę. Przez spotkanie z nią spóźnia się na samolot, co stanowi początek nieoczywistej, kryminalnej intrygi.

Reżyserem filmu jest Kike Maillo. Najbardziej znanym filmem hiszpańskiego twórcy pozostaje jak dotąd „Eva” (2011), w której wystąpił niemiecki aktor Daniel Brühl. Akcja tej opowieści dzieje się w niedalekiej przyszłości. Pewien inżynier zleca projekt robotów, które będą odtwarzać zachowania charakterystyczne dla dzieci. Obecnie Maillo pracuje jeszcze nad innym tytułem. „Love Is a Gun” z Chloë Grace Moretz będzie mieć premierę w nadchodzącym roku.

Zdjęcia do „The Perfect Enemy” ruszą jeszcze w grudniu. Premiera natomiast planowana jest na przyszłą jesień, tuż przed początkiem sezonu festiwalowego.

Monika Żelazko

Picture author
Łukasz Bąk