Image
HBO

Matt Reeves, twórca głośnego horroru „Pozwól mi wejść” (2010), niespiesznie odsłania tajemnice swojej wersji „Batmana”, której premierę zapowiedziano na 25 czerwca 2021 roku. Wiemy już, że w tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, Zoe Kravitz wcieli się w postać Kobiety-Kota, a Paul Dano zostanie Człowiekiem-Zagadką. Reżyser potwierdził też, że zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami mediów, na ekranie zobaczymy Jeffrey'a Wrighta. Aktor zagra Komisarza Gordona, szefa policji w Gotham City i pierwszego z komiksowych pomocników Mrocznego Rycerza.

Fabuła filmu pozostaje w sferze gdybań, ale wiadomo, że reżyser postanowił skupić się na detektywistycznych zdolnościach Batmana, a tym samym – odkryć przed publicznością, dlaczego superbohater jest nazywany mistrzem w swoim fachu. Człowiek-Nietoperz najprawdopodobniej będzie badał sprawę tajemniczych zgonów, co doprowadzi go do spotkania z pokaźną reprezentacją jego wrogów, bowiem wszyscy będą podejrzani. To uwypuklenie wątków policyjnych pozwala przypuszczać, że postać Wrighta, aktora nagrodzonego Złotym Globem za „Anioły w Ameryce” (2003) i Emmy za „Westworld” (2016), odegra w widowisku Reevesa niebagatelną rolę.

Muzykę do filmu napisze Michael Giacchino, artysta wyróżniony Oscarem za najlepszą muzykę oryginalną, którą skomponował do familijnej animacji Disney'a „Odlot” (2009). Reżyser wielokrotnie podkreślał, że powstająca produkcja nie będzie adaptacją żadnego z komiksów, co czyni cały projekt, szczególnie w kontekście sukcesu „Jokera” (2019), jeszcze bardziej ciekawym.

Alicja Muller

źródło: movieweb.com

Picture author
HBO