Image

W sobotę 27 kwietnia odbył się wieczorny bieg na 10 km. Wzięło w nim udział prawie 4 tysiące osób, których obwiązane luminescentnymi opaskami ręce i nogi rozświetlały trasę prowadzącą przez całe Stare Miasto.

Zawodnicy biegli pod żarzącymi się gwiazdami od Starego Rynku, obiegli bulwar Rodła oraz bulwar Czerwieński, wracając okrążyli jeszcze całe stare miasto i skończyli z powrotem na starym rynku. Po drodze napotkali wiele wspaniałych zabytków jak Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel i historyczne budowle sakralne Krakowa.

Męską stronę wyścigu wygrał Arkadiusz Gardzielewski, który pokonał dystans w rekordowym dla wydarzenia czasie 29 minut i 45 sekund. Polak pokonał Kenijczyka Hilary’ego Kiptuma Maiyo Kimaiyo. Trzeci był kolejny Kenijczyk – Mathew Kosgei (drugi w Mini CM), a czwarty zwycięzca ubiegłorocznego półmaratonu w Karlovych Varach Ukrainiec Roman Romanenko.

Z kobiet najszybsza była Kenijnka Caroline Jebel Korir, która także ustanowiła rekord trasy (33 minuty i 7 sekund). Wyprzedziła dwie zawodniczki z Białorusi – Swietłanę Kudelich i Tatianę Stefanenko. Kolejne miejsca zajęły Polki – Monika Kaczmarek z Łodzi i doskonale znana pod Wawelem Katarzyna Broniatowska, trzecia w Mini Cracovia Maraton.

Jeśli chodzi o najdłuższe czasy, to regulamin biegu ograniczał go do 90 minut. Dzięki temu wyścig mógł zacząć się o 21:30 i skończyć o planowo o 23:00. Była to już szósta edycja tego wydarzenia, i na pewno nie ostatnia, bo Bieg Nocny organizowany przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Krakowie na stałe wpisał się już w sportowe wydarzenia Miasta Krakowa.