Gdzie nas znaleźć? - Informacje praktyczne

W trakcie Mastercard OFF CAMERA Kraków całkiem dosłownie staje się stolicą filmu niezależnego – ze względu na repertuar, bogaty w produkcje z najróżniejszych zakątków świata z jednej i  zasięg Festiwalu, który wydarza się symultanicznie w wielu, mniej lub bardziej znanych, a czasem zupełnie nieoczywistych, przestrzeniach miasta z drugiej strony. W tym roku centrum festiwalowego dowodzenia znajduje się w Pałacu Czeczotka (ul. św. Anny 2), do którego prowadzą drogi ze wszystkich dwunastu– plenerowych i tradycyjnych – kin.

Centrum Festiwalowe trafiło do miejsca, które na mapie Krakowa istniało na długo przed powstaniem pierwszego filmu, bo już od 1564 roku. Erazm Czeczotka, pierwszy właściciel tego niezwykłego pałacu, był krakowskim burmistrzem i wpływowym szlachcicem, cenionym przez największych władców ówczesnej mu Europy, a zarazem szalenie barwną postacią, wokół której narastały dwie legendy – wybitnego przedsiębiorcy oraz żądnego krwi kasynowy (co ciekawe, zmarł podczas kąpieli z dwiema kobietami).  W jego budynku niegdyś mieściła się okazała łaźnia, płynnie przechodząca w wielką salę, w której prowadzono wyszynk. Dzisiaj ta sama – choć wielokrotnie przebudowywana i odnawiana – przestrzeń wciąż tętni życiem; znajduje się w niej, między innymi, najstarsza krakowska restauracja, działająca nieprzerwanie od 1876 roku.

Festiwalowe kina rozmieściliśmy w niemniej interesujących miejscach, zapraszając naszą publiczność zarówno do starych, kultowych już sal (np. Kino Pod Baranami), jak i do nowszych budynków, w których film spotyka się z innymi sztukami (np. Małopolski Ogród Sztuki), oraz na miejskie dachy i wody. Poniżej prezentujemy listę wszystkich kin i plenerów, które można odwiedzić w ramach Mastercard OFF CAMERA:

Akademia Sztuk Teatralnych (ul. Straszewskiego 21/22)
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)
Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27)
Kino Kijów.Centrum (al. Zygmunta Krasińskiego 34)
Alvernia Planet (ul. Ferdynanda Wspaniałego 1)
Fasada Pawilonu Józefa Czapskiego (ul. Józefa Piłsudskiego 12)

KINO NA BARCE:
Kino Nimfa (bulwar Czerwieński)

DACHOWANIE:
Herbowo – Zielone Tarasy (al. Juliusza Słowackiego 64)
MCK Kino Panorama (Rynek Główny 25)
Hotel Rubinstein (ul. Szeroka 12)

BEZPŁATNE POKAZY PLENEROWE:
Kino na Placu Szczepańskim
Kino nad Wisłą

CENTRUM FESTIWALOWE
Pałac Czeczotka
ul. św. Anny 2
tel.: 574 244 393

Czynne: 10:00-15:00

TELEFONY KONTAKTOWE W SPRAWACH SPRZEDAŻY

574 242 506
574 248 791