Image
Mastercard OFF CAMERA

„Sex Education” to swoisty popkulturowy przewodnik po edukacji seksualnej. Twórcy serialu nie tylko poruszyli tematy wciąż jeszcze nieoswojone, ale wykreowali również grono fascynujących postaci. To świat poza konkretnym czasem i miejscem. Jest uniwersalny, otwarty. Po sukcesie pierwsze serii, czas na drugi sezon.

Pierwszy sezon „Sex Education” skupiał się wokół losów Otisa (Asa Butterfield). Protagonista jest zagubionym, nieco nieśmiałym nastolatkiem. Wychowuje go samotna matka – seksuolożka. Jej zawód silnie wpłynie na przyszłość Otisa, bowiem bohater wraz ze swoją zbuntowaną koleżanką (Emma Mackey) zaczną prowadzić amatorską przychodnie seksualną. To ciekawy paradoks, ponieważ sam Otis nie do końca radzi sobie z własnym życiem erotycznym.

Jak ogłosił Netflix w drugim sezonie ponownie będziemy przyglądać się przygodom postaci, znanych już z pierwszego sezonu. Przyjaźń Maeve i Aimee będzie dużo silniejsza, Adam ciągle nie będzie mógł poradzić sobie z uczuciami, które żywi wobec Erica, a Eric bardziej uwierzy w siebie.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, jednak drugi sezon, złożony będzie z ośmiu odcinków. Serial najprawdopodobniej pojawi się na początku 2020 roku na platformie Netflixa.

Julia Smoleń

Picture author
Netflix