Image
Mastercard OFF CAMERA

W lipcu ogłoszono, że kultowy serial z początków lat 00. powraca. Powstanie nowy sezon, który będzie się składać z 10 odcinków. Co zmieni się w nowej „Plotkarze”?

Osiem lat po zakończeniu oryginalnego serialu, twórcy są zdeterminowani, by dokładniej odzwierciedlić świat nowojorskich nastolatków – nie tylko tych, którzy noszą Chanel i spotykają się na pełne napięcia randki w hotelowych pokojach. Fani serialu mogą się spodziewać dużo bardziej zróżnicowanych postaci, a co za tym idzie – bogatszej obsady.

„W oryginalnej wersji serialu nie było zbyt wiele innych reprezentacji niż tych typowo normatywnych” – mówi producent wykonawczy oraz scenarzysta serialu – Joshua Safran. „Byłem prawdopodobnie jedynym scenarzystą w ekipie, który był gejem”.

Oprócz braku różnorodności w ekipie, również w obsadzie „Plotkary” brakowało różnorodności etnicznej oraz mniejszości seksualnych. Wszystkie główne postaci (np. Blake Lively, Chuck Bass, czy Blair Waldorf) były białe oraz heteroseksualne. Jednak reprezentacja wizualna naszej rzeczywistości przekształca się, przeobraża. Nie pozostaje to bez wpływu na twórców seriali. Ekipa „Plotkary” postanowiła bardziej precezyjnie opisać świat, który otacza młodych ludzi mieszkających w Nowym Jorku.

Z innych zmian – w świat nowej „Plotkary” będzie ingerował świat social mediów, bowiem nowa Gossip Girl będzie śledzić uczniów w Constance Billard School również poprzez Instagrama. To kolejny dowód na staranie, by „Plotkara” stała się bardziej aktualna i na czasie. Trend wprowadzania wymyślonych kont Instagrama poszczególnych bohaterów jest aktualnie wszechobecnym trendem promocji.

Nie wiemy jeszcze, czy bohaterowie „starej” „Plotkary” powrócą w nowej serii, jednak z ostatnich oficjalnych informacji – zostało potwierdzone, że głos Kristen Bell, czyli głos Gossip Girl – powróci jako narrator odświeżonej wersji „Plotkary”.

Julia Smoleń