Image
fot. Archiwum Off Camera

Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. Scenarzysta i reżyser filmów niezależnych. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2002), oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii  Filmowej Andrzej Wajdy (2010). W latach 2003-2004 Aktor Teatru Ateneum w Warszawie. W latach 2004-2012 Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Kamienica, Teatru Kochanowskiego w Opolu oraz role filmowe, między innymi główne role w "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą" J. Bromskiego, serialu "Sprawiedliwi" i filmie "80 milionów" w reż. W. Krzystka, „Bobry” w reż. H. Gotkowskiego, role w filmach J. J. Kolskiego, "Strajku" V. Schlondorffa, "Popiełuszcze'" R. Wieczyńskiego, "Bitwa Warszawska 1920" J. Hoffmana, "Odzie do Radości” i „Miasto 44” J. Komasy, „Wałęsa” A. Wajdy, "Teraz Ja" A. Jadowskiej, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, serialu i filmie „Bodo” M. Kwiecińskiego, „Once at the Orphanage” R. Magomadova i S. Abisheva  i innych.. Role w serialach „Oficer” M. Dejczera, „Nie rób scen” Ł. Palkowskiego, „O mnie się nie martw”, „Czas Honoru”, „Drunk History” w reż. J. Macierewicza i innych , oraz role w Teatrach Tv i Teatrze Polskiego Radia.  

Autor filmów niezależnych "Tajemnica Alberta" i „Norbert Juras i Syn” pokazywanych i nagradzanych m in. na festiwalach w Gdyni, Wrocławiu, Koszalinie, Zielonej Górze, Walencji,  oraz na Kultoffkino w TVP Kultura. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reż. K. Jankowskiego. Nominowany do Offowego Odkrycia Roku za rok 2010 oraz do nagrody Złota Kaczka za rolę w filmie „80 milionów”.  Oraz nagród za role teatralne, między innymi nagród za role w spektaklach dyplomowych na FST w Łodzi 2002 r. oraz MFST w Warszawie 2002 r. Nagrody Aktorskiej na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych 2013 r. za rolę Heathcliffa w „Wichrowych Wzgórzach” w reż. K. Kowalskiego oraz Wyróżnienia Aktorskiego na festiwalu „Dwa Teatry” 2018 r. za rolę Autora-Władysława Szlengla w spektaklu Teatru Tv ‘Okno na tamtą stronę” w reż. A. Hofmana.  

Od 2010 roku występuje w „Kabarecie na Koniec Świata” na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie, do którego również pisze teksty monologów, skeczy i piosenek. Współtwórca serialu kabaretowego La La Poland.