POKAZ SPECJALNY
Królowa strachu
La reina del miedo 2018 107 min.
fot. kadr z filmu

Wyjazd autobusu do Alwerni o godz. 12:00 spod hotelu Sheraton. Następnie (po dotarciu na miejsce) odbędzie się oprowadzanie po przestrzeniach Alvernia Studios i pokaz filmu.

O filmie: Zdobywca Specjalnej Nagrody Jury na ubiegłorocznym festiwalu Sundance współwyreżyserowany i napisany przez aktorkę – Valerię Bertuccelli, która gra tu również główną rolę. Notabene, wybitnej i uznanej teatralnej aktorki, która właśnie przygotowuje się do nadchodzącej premiery. Przedstawienie, jakie ma być rodzajem solowego popisu i one-woman show, jest jednak ostatnią rzeczą, o której myśli. Podczas gdy próby trwają w najlepsze, a plakaty z wizerunkiem Robertiny mają zawisnąć w całym mieście, kobieta przeżywa egzystencjalny kryzys. Zwielokrotniony przez problemy małżeńskie i śmiertelną chorobę jej najlepszego przyjaciela, z którym stara się spędzić jak najwięcej czasu. Trudna życiowa sytuacja i angażujący projekt teatralny wywołują w niej strach i niepokój. Lecz pytanie brzmi: czy uda się go przekuć w kreatywną siłę? Królowa strachu nie tylko odsłania przed widzami, jak może wyglądać artystyczny świat od kulis, ale przyjmując subiektywny punkt widzenia zagubionej bohaterki, rozpościera przed nimi rzeczywistość, w której sztuka i codzienność tworzą nierozerwalny splot, nieustannie wpływając na siebie nawzajem.

Valeria Bertuccelli, Fabiana Tiscornia
Reżyseria
Reżyseria

Valeria Bertuccelli, Fabiana Tiscornia

Zdjęcia

Matias Mesa

Muzyka

Vicentico

Obsada

Valeria Bertucelli, Diego Velázquez, Sary López, Mercedes Scápola, Gabriel, Goity

Produkcja

Argentyna/Dania

Barwa
kolor
Nagrody
Sundance Film Festival – Nagroda Specjalna Jury; FF w Maladze – Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza aktorka (Valeria Bertuccelli)
Lista projekcji